Jazyk

Oľga Bartošíková - Provokácie 1963-2013

Oľga Bartošíková, málo poznaná a pritom jedna z najprogresívnejších slovenských umelkýň. Jedna z prvých na Slovensku, ktorá v 50-tich a 60-tich rokoch minulého storočia perfektne pracovala v abstraktnom prejave, konceptuálnom umení, pop arte, lineárnej maľbe, superrealizme i realizme. Spolu s Vierou Kraicovou, Jarmilou Čihánkovou a Tamarou Klimovou bola členkou ženskej, dodnes vysoko rešpektovanej skupiny Štyri. Objavila nové bohatstvo tém a myšlienok, ktoré realizovala v rozsiahlych cykloch a doposiaľ maliarsky prehodnocuje ďalšie myšlienky a formotvorný výraz maľby.

Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 21.1.2014 (utorok) o 18.00 hod v priestoroch Domu umenia, Námestie SNP 12, Bratislava.

http://www.nocka.sk/vystavy/du-bratislava/2014/bartosikova-tlacova-sprava

Fotografie z vernisáže:

Videoreportáž z vernisáže:

Zdroj: RTVS

Rozhovor na Rádiu Regina:

Zdroj: RTVS

Attachments:
Download this file (bartosikova14_kat.pdf)Katalóg[Catalogue]3140 kB
Download this file (bartosikova14_poz_en.pdf)Pozvánka EN[Invitation EN]139 kB
Download this file (bartosikova14_poz_sk.pdf)Pozvánka SK[Invitation SK]186 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Cesta na Červený most 10
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
02 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika