Jazyk

Nová scéna - Mata Hari

Pred vypredaným hľadiskom divadla Nová scéna sa v sobotu 14. 9. 2013 uskutočnila premiéra pôsobivo avizovaného muzikálu Mata Hari.

Excelentné výkony podala "Nositeľka Identifikačného kódu Slovenska" Sisa Sklovská. Vrchol je v umení to najkrajšie slovo. Výnimočná osobnosť má to šťastie, že vo svojom tvorivom živote dosiahne niekoľko vrcholov. To je prípad Sisi Sklovskej. Speváčka s výnimočným hlasovým rozpätím, istým a školeným hlasom a suverénnym vokálnym prejavom v tomto projekte predstavila aj svoje herectvo a tanečné umenie. Všetky tri zložky jej umeleckého prejavu, vkomponované do hlavnej postavy, zdôraznené ojedinelým výrazom a ľahkým, pôsobivým prejavom, dali vďaka nej predstaveniu silný potenciál.

Preto viac nemusí presviedčať. Jej talent podporený náročnou prácou a disciplínou voči sebe spravili v tomto predstavení svoje. Dali mu rozmer bez ľúbivosti a silenosti. Pôsobivo vošli divákom pod kožu. Sisa Sklovská je meno osobnosti, ktorá už dnes patrí k tomu vzácnemu, čo umenie Európy má.

Choreograficky sa na muzikáli podieľal výnimočný tvorca, "Nositeľ Identifikačného kódu Slovenska" Mário Radačovský. Vytvoril z pohybovej kultúry hercov veľké, pôsobivé predstavenie, s novými prvkami, úchvatnými nápadmi a ľahkosťou. Je talent svetového rešpektu.

www.nova-scena.sk/podujatia/detail/mata-hari-81.html

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika