Jazyk

Skupina Štyri

Najvýraznejšia výstavná akcia na Slovensku v tomto roku. Neopakovateľná skupina "Štyri" vznikla dva roky po skupine Mikuláša Galandu, v roku 1959. Prezentovali ju najväčšie ženské osobnosti slovenského výtvarného umenia.

Oľga Bartošíková, Jarmila Čihánková, Tamara Klimová a Viera Kraicová.

Umelkyne, ktorých tvorba prekvapila Európu. Umelkyne, ktorých meno evidujú všetky významné knižnice veľkej Európy. Pozývame Vás na 12.12.2012 o 17.00 do komornej galérie BCPB. Oslava hodnoty tohto umenia je spojená s oslavou prichádzajúcich sviatkov. Ich nádheru a sladkosť zdôrazní prezentácia výrobkov toho najčistejšieho medu od medzinárodne renomovaného včelára Dušana Dedinského.

Fotografie z vernisáže:

Attachments:
Download this file (four12_kat.pdf)Katalóg[Catalogue]3538 kB
Download this file (four12_pov.pdf)Pôvodný katalóg[Original catalogue]702 kB
Download this file (four12_poz.pdf)Pozvánka[Invitation]845 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika