Jazyk

Karl May - Tvorivé sympózium

Vo svete kultúry vieme menovať rôznych velikánov. Oslovili ľudstvo. Takým bol aj spisovateľ literatúry pre deti. Navždy odišiel pred 100 rokmi. Čaru jeho kníh a filmov podlieha už niekoľko generácií. Mayovky sú o hodnote, morálke, sile slova a sľubov, sebaovládaní, súcitení so slabými, o pomoci a samostatnotnosti, ušľachtilosti, kultivovanosti, skutočnej radosti, satisfakcii, spravodlivosti, rešpektovaní múdrosti starších, odsúdení zla, pretvárky, zlodejov a zkorumpovaných légii zbohatlíkov. Sú o dobrodružnom živote, kde ešte spravodlivosť víťazí.

Sú o všetkom, po čom ľudstvo sníva. O hodnotách, ktoré sa v reálnom dnešnom živote presúvaju do roviny túžob. Preto sme zorganizovali toto sympózium. Preto je táto medzinárodná, putovná výstava. Deti sa hrajú na indiánov stále. Ale ako je to s dospelými?

Fotografie z vernisáže:

Attachments:
Download this file (karlmay12_kat.pdf)Katalóg[Catalogue]687 kB
Download this file (karlmay12_poz.pdf)Pozvánka[Invitation]116 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika