Jazyk

Premio Citta 'di Porto Sant' Elpidio 2008

Talianske Centrum umenia a kultúry "La Tavolozza" a mesto Porto Sant' Elpidio v spolupráci so slovenskou spoločnosťou Artem zahajujú v dňoch 7. – 21. júna 2008 IX. ročník medzinárodného festivalu umenia Premio Citta 'di Porto Sant' Elpidio spojený s udelením medzinárodných cien.

Hlavným poslaním usporiadateľov IX. Medzinárodného festivalu je rozvoj kultúry a medzinárodných stretnutí s osobitným zreteľom na výtvarné umenie. Medzinárodná prehliadka vybraných diel sa uskutoční v reprezentačných priestoroch historických palácov Vila Murri a Vila Baruchello. Dňa 7. júna o 18.00 hodine bude zahájenie slávnostnou vernisážou. Výstava bude pre návštevníkov denne otvorená. Dňa 21.júna o 16.00 hodine prebehne záverečný ceremoniál slávnostného odovzdávania medzinárodných cien, ktorý bude spojený s kultúrnym programom. Prestížnymi oceneniami je prvých päť cien "Delfino", ktoré udeľuje mesto Porto Sant Elpidio. Ďalšie sú: Cena poroty, Cena kritiky, Špeciálna cena Linea Oro a ďalšie druhy ocenení. Zastúpené budú všetky výtvarné disciplíny, maximálne po 3 diela predpísaných rozmerov. Účasť na tomto festivale je veľkou príležitosťou priblížiť Vašu tvorbu zahraničiu, predstaviť svoje výtvarné diela Európe. Predbežné prihlášky, v ktorých uveďte váš záujem a kontaktné údaje zašlite prosím najneskôr do 19. mája 2008 na adresu: Artem o.z., Cesta na Červený most 10, 811 04 Bratislava, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , fax: 02 54789416. Obratom Vám zašleme bližšie informácie a harmonogram podujatia.

Fernando Calva, v. r. La Tavolozza
Ľuboslav Moza, v. r. spoločnosť Artem

Attachments:
Download this file (elpidio08_inf.doc)Informácia[Information]99 kB

Profil spoločnosti

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry doma i v zahraničí. Osobitne podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Organizuje všestranné kultúrne aktivity, syntézu, prepájanie a mobilitu umenia a umelcov, osvetu v najširšom slova zmysle. Príkladom je jeden z mnohých vlastných projektov občianskeho združenia Artem, s názvom Identifikačný kód Slovenska. Realizuje kultúrne, vzdelávacie, benefičné, školiace a študijné programy. Úzko spolupracuje s Domovom sociálnych služieb prof. K. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza. Webovú stránku spravujú partnerské spoločnosti Prominens, s.r.o. a Artem, o. z.

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek! Ako prvý sa dozviete o pripravovaných podujatiach a nových umeleckých dielach v ponuke...

captcha  

Kontaktujte nás

Artem, o.z.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovenská republika