Jazyk

Anna Javorková - herečka svetových kvalít

„Do slovenskej kultúry vplávala slovenskosťou, ženskosťou, ľudskou krásou a  zmyselnosťou. Vzácna herečka, pre ktorú je slovo divadlo všetko. V našej kultúre symbolizuje jedinečné  a slnečné predstavenie toho umenia, ktorého je i bude vždy poskromne. Ju i jej herecké kreácie budú milovať generácie ľudí pre jej jedinečnosť a originalitu.“

Narodila sa 8. októbra 1952 v Hubovej pri Ružomberku. Vyštudovala herectvo na Divadelnej fakulte Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Anna Javorková je skutočnou hereckou divou umenia a tvorivej hodnoty. Bez škandálov a devalvovania umeleckej kvality plytkými titulkami bulváru. Je stále mladá a jedinečná. Okrem herectva prednáša na bratislavskom konzervatóriu. Žije v Bratislave. Od minulého roku je Nositeľkou Identifikačného kódu Slovenska. Pred niekoľkým dňami jej na Divadelnej Nitre udelili divadelnú cenu „Dosku“. Blahoželáme.

Company profile

Cieľom a poslaním občianskeho združenia Artem je najmä podpora rozvoja a propagácia slovenského výtvarného umenia a slovenskej kultúry nielen doma ale aj v zahraničí. Okrem iného sa tiež zaoberá vlastnou tvorbou a organizovaním kultúrnych, vzdelávacích, benefičných, školiacich a študijných programov. Artem, o.z. podporuje tvorbu mladých umelcov, ich umelecký rast a prezentáciu. Artem, o.z. úzko spolupracuje s Domom sociálnych služieb Prof. Matulaya. Artem, o.z. založil PhDr. Ľuboslav Moza.

Newsletter

Subscribe to our newsletter to get the latest updates on our events and new art works available...

captcha  

Contact us

Artem, o.z.
Cesta na Červený most 10
811 04 Bratislava
Slovak Republic

artem@artem.sk
+421 2 5478 9416

Prominens s.r.o.
Pri suchom mlyne 24
811 04 Bratislava
Slovak Republic